03.07.2022 - 14 Niedziela Zwykła

Jezus posyła swoich uczniów. Nie jest to łatwa ani wygodna misja. Kluczowe jest jednak jej przesłanie: Przybliżyło się królestwo Boże. My również jesteśmy posłani, aby głosić tę prawdę. Nasze codzienne życie jest miejscem najtrudniejszej walki o wierność Bogu i dawania świadectwa. Podczas Mszy św. prośmy o odwagę odwracania się od grzechu i radość z trwania przy Bogu

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. Członków 1 i 2 Róży Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Mszę św. w poniedziałek 4 lipca o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu 7 lipca przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam do udziału we Mszy św. o godz. 7.30 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszy św. będzie nabożeństwo o powołania.

4. W piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

5. Parafian z ul. Załęska Hałda zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w piątek 8 lipca o godz. 17.00.

6. W dniach od 24-31 lipca 2022 roku będziemy obchodzić XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Zachęcam do włączenia się w „Akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. Akcje organizuje MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

7. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła.

8. Dziś po Mszy św. zbiórka na sprzątanie naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

W sercach waszych niech panuje pokój Chrystusowy;

słowo Chrystusa niech w was mieszka w całym swym bogactwie.

(Kor 3, 15a. 16a)