17.11.2019 - 33 Niedziela Zwykła

Zbliża się nasze odkupienie. Nie przerażajmy się jednak wizją ostatecznego przyjścia naszego Zbawiciela. Powierzmy Mu nasze życie, bo tylko w Bogu możemy odnaleźć pełne szczęście. Kiedy przyjdą trudności. Bóg nie pozostawi nas samych. Niech Msza św. i ufna modlitwa pomagają nam w trwaniu przy Jezusie.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów opału zakupionego do naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących.

3. Dziś w Archidiecezji Katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej.

4. Parafian z ul. Przekopowej zapraszam na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek 18 listopada, a Parafian z ul. Brygadzistów, Chodnikowej, Kochłowickiej, Okrężnej, Ścianowej i Upadowej w piątek 22 listopada o godz. 17.00.

5. Członków 2 Róży Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Mszę św. we wtorek 19 listopada  o godz. 17.00.

6. W piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

7. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020.

8. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na pokrycie kosztów wykonanego remontu fundamentów wokół probostwa.

9. W przyszłą niedzielę – 24 listopada 2019 roku w godz. 7.00 – 19.00 w naszej dzielnicy, odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 2 Załęska Hałda – Brynów część zachodnia. Zachęcam do wzięcia udziału w tych wyborach. Wśród kandydatów na radnych są dwie osoby z naszej parafii. Szczegóły na plakacie w gablotce w kościele.

Nabierzcie ducha i podnieście głowy,

ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

(Łk 21,28)