26.11.2023 - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

       „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” – te słowa przypominają wyraźnie, że wiara w Jezusa to nie tylko słowa, lecz konkretne dobro świadczone bliźnim. To po uczynkach Pan pozna swoje owce przy końcu świata.

 

 

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 2. Odmawiając pobożnie Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj uzyskać odpust zupełny.

 3. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi św. i do uczestnictwa we Mszy św. w te dni duchowej odnowy.

 4. W I piątek 1 grudnia zapraszam o 16.30 na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 5. Parafian z ul. Przodowników zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. w Waszej intencji w piątek 1 grudnia o godz. 17.00.

 6. W I sobotę miesiąca 2 grudnia zapraszam do udziału we Mszy św. o godz. 7.30 i  w  nabożeństwie wynagradzającym wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wyrządzane Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to piąta z pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża w Fatimie.

 7. W sobotę 2 grudnia od godz. 9.30 będą odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian. Proszę te osoby zgłosić w zakrystii po Mszy św.

 8. W najbliższą niedzielę – I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcam do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Zachęcam też do przygotowania symboli adwentowych: wieńca i lampionów.

 9. W przyszłą niedzielę i w najbliższe niedziele adwentu z tyłu kościoła będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe świece – 11.00 zł, duże świece – 17.00 zł), opłatki, kartki świąteczne oraz będzie można zapisać się na pierniki (paczka – 14,00 zł). Odbiór pierników w 4 niedzielę Adwentu (24 grudnia).

 10. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2024.

 11. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła, a po Mszy św. będzie zbiórka na sprzątanie naszego kościoła.

 

       

 Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie.

Błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.

(por. Mk 11,9c. 10a)

 

Joomla templates by a4joomla