26.03.2023 - 5 Niedziela Wielkiego Postu

      Jezus mówi: „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”. Przygotowujemy się do obchodów Wielkanocy. Święta to nie tylko piękne tradycje i spotkania rodzinne, ale też rozważanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Dzisiaj, w piątą niedzielę Wielkiego Postu, słyszymy, że Bóg wydobywa nas z grobów. I po raz kolejny pojawia się pytanie o naszą wiarę. Tu chodzi o naszą śmierć oraz o nasze życie wieczne.

 

 

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 2. Od dziś rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Od dzisiejszej niedzieli aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.

 3. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii po Mszy św.

 4. Parafian z ul. Dobrego Urobku zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w poniedziałek 27 marca o godz. 17.00.

 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszam do udziału we Mszy św. o 7.30 i  w  nabożeństwie wynagradzającym wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wyrządzane Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to druga z pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża w Fatimie.

 6. W sobotę 1 kwietnia od godz. 9.30 będą świąteczne odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian. Proszę te osoby zgłosić w zakrystii po Mszy św.

 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zachęcam do przyniesienia palm, które będą poświęcone w czasie każdej Mszy św.

 8. Caritas Archidiecezji Katowickiej wznowiła projekt paczka dla Ukrainy w twojej parafii. Każda parafia otrzymała 4 kartony do dyspozycji. Proszę, by osoby zainteresowane przygotowaniem paczki zgłosiły się po Mszy św. w zakrystii po odbiór kartonu.

 9. Bardzo dziękuję Państwu Katarzynie i Arkadiuszowi za wyczyszczenie okien w kościele.

 10. W piątek 31 marca o 19.00 pod krzyżem przy kopalni "Wujek" rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Katowic.

 11. Dziś i w najbliższą niedzielę Wielkiego Postu w zakrystii można nabyć paschaliki w cenie 9 zł i ozdoby na stół wielkanocny. Jeszcze tylko dzisiaj można zapisać się na wielkanocnego baranka w cenie 18 zł. Odbiór baranków w przyszłą niedzielę.

 12. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła, a po Mszy św. będzie zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem,

kto we Mnie wierzy, nie umrze na wieki.  (J 11,25a. 26)

 

Joomla templates by a4joomla