27.11.2022 - 1 Niedziela Adwentu

Nadeszła godzina powstania ze snu. Odrzućmy uczynki ciemności – takie wezwanie słyszymy dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu. Jezus przyjdzie niebawem, choć nie wiemy kiedy. Niech udział we Mszy św. wypełni nas pragnieniem spotkania z Chrystusem. Rozpoczynający się okres Adwentu ma nam pomóc w dobrym przygotowaniu na Jego przyjście. Czuwajmy zatem, aby ta chwila nas nie zaskoczyła.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzisiejsza – I Niedziela Adwentu jest Niedzielą Trzeźwości. Swoją deklarację trzeźwości można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości umieszczonej na ołtarzu przy obrazie Matki Bożej.

2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

3. Zapraszam do udziału w Roratach. Msze św. roratnie będą w poniedziałek, wtorek i w piątek o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi św. i do uczestnictwa we Mszy św. w te dni duchowej odnowy.

5. W I czwartek miesiąca – 1 grudnia – zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. o 7.30, by modlić się o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W I piątek miesiąca – 2 grudnia – zapraszam o godz. 16.30 na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Parafian z ul. Przodowników zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w piątek 2 grudnia o godz. 17.00.

8. W I sobotę – 3 grudnia – zapraszam do udziału we Mszy św. o 7.30 i w nabożeństwie wynagradzającym wszelkie zniewagi i bluźnierstwa wyrządzane Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to trzecia z pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła Matka Boża w Fatimie.

9. W sobotę 3 grudnia od godz. 9.30 będą odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian. Proszę te osoby zgłosić w zakrystii po Mszy św.

10. W Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2023.

11. W przyszłą niedzielę przypada 4 grudnia. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji górników. Zapraszam wszystkich górników, rencistów i emerytów górniczych wraz z rodzinami  do udziału w tej Mszy św. Po Mszy św. zapraszam wszystkich górników na spotkanie przy stole na probostwie.

12. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła, a po Mszy św. będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

13. W przyszłą niedzielę z tyłu kościoła będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki i sianko na stół wigilijny oraz będzie można zapisać się na pierniki (paczka - 10,00 zł). Zapisy na pierniki będą przyjmowane w 2 i 3 niedzielę Adwentu. Odbiór pierników w 4 niedzielę Adwentu (18 grudnia).

Idźmy z radością na spotkanie Pana.  (Ps 122)