17.10.2021 - 29 Niedziela Zwykła

Zgromadzeni na Eucharystii jako Kościół-wspólnota chcemy słuchać słowa Jezusa, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu”. Pamiętając, że owocem Jego śmierci jest dar Ducha Świętego, prośmy o  umiejętność aktywnego podjęcia odpowiedzialności za dobro Kościoła. Niech rozpoczynający się dzisiaj diecezjalny etap synodu zwołanego przez papieża Franciszka przyniesie błogosławione owoce.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych – w poniedziałek, wtorek, piątek i w sobotę o godz. 16.30. W środę, czwartek i w niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30. Uczestnicząc w Nabożeństwach Różańcowych można zyskać odpust zupełny.

3. W poniedziałek przypada święto św. Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych osobistych modlitwach.

4. Parafian z ul. Przekopowej zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w poniedziałek 18 października, a Parafian z ul. Brygadzistów, Chodnikowej, Kochłowickiej, Okrężnej, Ścianowej i Upadowej w piątek 22 października o godz. 17.00.

5. W środę 20 października o 7.30 będzie Msza św. w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii. Zapraszam do udziału w tej Mszy św., by dziękować Bogu za wszystkich, którzy modlitwą, pracą i materialnie wspierają remont naszego kościoła.

6. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona na remont fundamentów naszego kościoła.

Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć

i dać swoje życie na okup za wielu.  (Mk 10,45)

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii!

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o mojej modlitwie za Was,

aby Bóg obdarzył Was swoim błogosławieństwem,

umacniał wiarę

i uchronił od zarażenia się koronawirusem.

ks. Adam Kępowicz - proboszcz