01.08.2021 - 18 Niedziela Zwykła

Izraelici otrzymali chleb z nieba – mannę, która podtrzymywała ich życie na pu­styni. Była ona zapowiedzią innego Chleba z nieba – Jezusa Chrystusa. On jest Chle­bem Życia, który nie tylko podtrzymuje nas w trakcie ziemskiej drogi, lecz również jest pokarmem dającym życie wieczne.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Katowicach. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

2. Dziś rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Zachęcam do podjęcia w miesiącu sierpniu abstynencji i wpisania swojej deklaracji do Księgi.

3. W poniedziałek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny, odmawiając „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

4. Parafian z ul. Przodowników zapraszam na Mszę św. w Waszej intencji w poniedziałek  2 sierpnia, a Parafian z ul. Załęska Hałda w piątek 6 sierpnia o godz. 17.00.

5. Członków 1 i 2 Róży Żywego Różańca w naszej parafii zapraszam na Mszę św. we wtorek 3 sierpnia o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi św. i do uczestnictwa we Mszy św. w te dni duchowej odnowy.

7. W I czwartek miesiąca – 5 sierpnia – zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. o 7.30 i w nabożeństwie, by modlić się o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8. W piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi św.

9. W sobotę 7 sierpnia od godz. 8.30 będą odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian. Proszę te osoby zgłosić w zakrystii po Mszy św.

10. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w „Akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. Na pomoc misjonarzom przekazaliśmy 700 zł.

11. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na remont fundamentów naszego kościoła.

12. Dziś po Mszy św. zbiórka na pomoc poszkodowanym w czasie powodzi i nawałnic w naszej Ojczyźnie i całej Europie. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Nie samym chlebem żyje człowiek,

lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.  (Mt 4,4b)

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii!

Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam o mojej modlitwie za Was,

aby Bóg obdarzył Was swoim błogosławieństwem,

umacniał wiarę

i uchronił od zarażenia się koronawirusem.

ks. Adam Kępowicz - proboszcz